International Street Gymnastics Federation 🤸‍♂️ We take outdoor gymnastics seriously! 🤸
Street Gymnastik med team Sommerspring, Bramming IF Gymnastik til Kulturnatten

Street Gymnastik ??‍♀️ med holdet Sommerspring ? Bramming IF – Gymnastik til Kulturnatten ?20 gymnaster fra Bramming Idrætsforening Gymnastik. Viste deres flotte banespring og trampolinspring ??‍♂️ frem i forrygende vejr ? under Kulturnatten i Bramming.Normalt er de 52 gymnaster på Sommerspring 4 kl.+, Holdet træner 10 gange inden sommerferien.De der havde lyst kunne deltage i Kulturnattens opvisning. Det hele kunne ikke lade sig gøre ?? uden de frivillige trænere Laura Lihme, Lena Holm Thomsen, Jeppe Thodsen, Glenn Lautrup og ikke mindst fordi Søren Herold (Træner fra Ungdomsmix) kom med trailer og bil og bragte redskaberne frem og tilbage i samarbejde med trænerne.Mange tak tilSommerspring 4kl+Bramming Idrætsforening – GymnastikSe flere billeder og videoer på vores webside 😉

Slået op af Street Gymnastik Denmark i Tirsdag den 2. juli 2019

See video click play button above.

English / Danish

20 gymnasts from Bramming Idrætsforening Gymnastik. Showed their great tumbling and trampoline jump in terrific weather during the Culture Night in Bramming.

Street Gymnastics with team Sommerspring, Bramming IF Gymnastics for Culture Night

Normally, they are 52 gymnasts at Sommerspring 4 class +, and The team practices 10 times before the summer holidays.

20 from the group took time off to participate in the Culture Night’s show.

Street Gymnastics with team Sommerspring, Bramming IF Gymnastics for Culture Night

Their effort would not have been possible without their volunteer coaches, Laura Lihme, Lena Holm Thomsen, Jeppe Thodsen, Glenn Lautrup and not least because Søren Herold (Coach from Ungdomsmix – Spangsbjerg IF) brought his trailer and car and shipped the equipment back and forth in cooperation with the coaches.

Street Gymnastics with team Sommerspring, Bramming IF Gymnastics for Culture Night

Many thanks to

Summer jump 4kl +

Bramming Idrætsforening – Gymnastics

www.brammingif.dk

Street Gymnastics with team Sommerspring, Bramming IF Gymnastics for Culture Night

20 gymnaster fra Bramming Idrætsforening Gymnastik. Viste deres flotte bane spring og trampolin spring frem i forrygende vejr til Kulturnatten i Bramming.

Normalt er de 52 gymnaster på Sommerspring 4 kl. +, Holdet træner 10 gange inden sommerferien.

De der havde lyst kunne deltage i Kulturnattens opvisning. 

Det hele kunne ikke lade sig gøre uden de frivillige trænere Laura Lihme, Lena Holm Thomsen, Jeppe Thodsen, Glenn Lautrup og ikke mindst fordi Søren Herold (Træner fra Ungdomsmix – Spangsbjerg I.F.) kom med trailer, bil og bragte redskaberne frem og tilbage i samarbejde med trænerne.

Mange tak til

Sommerspring 4kl+

Bramming Idrætsforening – Gymnastik

www.brammingif.dk

 

Street Gymnastics with team Sommerspring, Bramming IF Gymnastics for Culture Night

News 112

About the author

We take outdoor gymnastics seriously!

Related Posts

Google Translate »

This website uses cookies. By continuing to use this site, you accept our use of cookies.